Yüksek Performans ve Kalitenin
Fark Yarattığı Her Yerde
Biz Varız

ONUK-BG A.Ş.


ONUK BG Endüstriyel Mühendislik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ONUK-BG) 2007 yılında ONUK Taşıt Sanayii Anonim Şirketi ve BG Endüstriyel Tasarım Mühendislik Üretim Danışmanlık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin ortaklığı olarak kurulmuştur. ONUK-BG’nin kuruluş felsefesi ve iştigal konusu; ileri kompozit malzemeleri (ileri teknoloji Fiber Takviyeli Polimer -FTP- Kompozit malzemeler) kullanarak endüstriyel uygulamalar için uluslararası alanda rekabet gücü yüksek ileri teknoloji, yüksek performanslı mamuller geliştirmek ve üretmektir.

ONUK-BG’nin kurucu ortaklarından olan ONUK Taşıt Sanayii Anonim Şirketi yüksek performanslı bot ve otomobil tasarımı, mühendisliği ve üretimi konularında dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir.

Türk Sanayisinin gelişmesi için öncü bir rol üstlenmiş olan ONUK Taşıt ve ONUK-BG; kendilerine ilke edindikleri yegane rekabetçi avantajın rakiplerinden daha hızlı öğrenebilmek olduğu prensibi doğrultusunda; öncü, yenilikçi ve dinamik tasarım, üretim ve mühendislik stratejileriyle ulusal ve uluslararası rakiplerinden pozitif yönde farklılaşmayı başarmış ve sürdürülebilir liderlik konumunu edinmişlerdir.

ONUK Taşıt ve ONUK-BG, Türk Sanayisinin ve uluslararası müşterilerin gelişen ve değişen ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kanıksanmış limitlerin ötesinde bir algıyla çalışmaktadırlar.

ONUK-BG’nin Endüstriyel Güvenlik ve Kalite Yönetim Sistemleri’nin Uluslararası Endüstriyel Sanayii Güvenliği İsterlerine ve Uluslararası Kalite Standartlarına uygunluğu belgelenmiştir. Kiwa Meyer tarafından belgelenen Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2008 isterleriyle uyumlu olan ONUK-BG, üretim faaliyetlerini Tuzla ISTANBUL’da bulunan tesislerinde sürdürmektedir. ONUK-BG, FTP Kompozitler ve bu malzemelerin ileri teknoloji endüstriyel uygulamaları konusunda kayda değer insan kaynağı, donanım, bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

VİZYONUMUZ


İleri FTP Kompozit malzemeleri kullanarak endüstriyel mamul tasarımı, mühendisliği ve üretiminde dünya çapında öncü, yenilikçi ve lider bir kuruluş olmak.

MİSYONUMUZ


Zamanın ötesinde dinamikler ve kusursuz mühendislik anlayışıyla; üstün performanslı, ileri teknoloji, yüksek katma değerli, uluslararası alanda teknik rekabet kabiliyeti yüksek, stratejik öneme sahip ürünleri ve sıradışı tasarımları hayata geçirmek ve hedeflerimizi sürekli daha ileri taşımak.

DEĞERLERİMİZ


Müşteri odaklı bir kuruluş olarak; müşterilerinin kalite ve hizmet beklentilerini tam anlamıyla karşılayan, öncü ve yenilikçi ürün ve çözümler sunmak.

İç kaynakları kullanarak sürdürülebilir bir büyüme sağlamak.

Akademik kuruluş ve araştırma laboratuvarlarıyla işbirliği içinde Ar-Ge yaparak faaliyet alanındaki teknoloji liderliğini sürdürmek.

Ağırlıklı olarak ihracata yönelik tasarım ve üretim yapmak.

Personelinin ve takım çalışmasının gelişmesi için uygun ortam yaratmak.

Tüm paydaşları için ve tüm paydaşlarıyla birlikte, içinde bulunduğu toplum için değer üretmek.

KALİTE YÖNETİMİ


ONUK-BG, en büyük sermayesi olarak gördüğü personelinin seçimine, eğitimine, gelişimine ve güvenliğine büyük önem atfetmektedir. Yürürlükteki ulusal ve uluslararası mevzuata uygun olarak iş sağlığı ve güvenliği kuralları ile kalite standartları kapsamında gerekli tüm eğitimler, iç kontrol aşamaları, risk analizleri ve kalite uygulamaları büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

ONUK-BG; üstlendiği projeler kapsamında tasarımını ve üretimini gerçekleştirdiği ürünlerini ileri seviye kalite yönetimi sistemi çerçevesinde kapsamlı bir kalite izleme, kontrol, değerlendirme ve geçerleme sürecinden geçirmektedir.

Dünya markası olma hedefini güden ONUK-BG’nin marka saygınlığının en üst seviyede tesisi ve korunması bakımından, ancak ONUK-BG’nin yüksek kalite beklentilerini tam olarak sağlamış olan ürünlerin müşterilere teslimi gerçekleştirilmektedir.